SOSYAL MEDYA VE PAZARLAMA - AKASOFT Yazılım Geliştirme Dijital Reklam Ve Web Tasarım Ajansı

SOSYAL MEDYA VE PAZARLAMA

blog-img

SOSYAL MEDYA VE PAZARLAMA

Türkiye olarak sosyal medya kullanımıda bir çok ülkeden önde olmamız, markaların sosyal medyayı aktif olarak kullanmaları gerektiğini göstermektedir. Türkiyede 36 milyon aktif facebook kulanıcısı bulunmaktadır. Bunların %86'sını 16 - 24 yaş grupları oluşturmaktadır. Bu da Markaların stratejik bir hamle ile sosyal medyada ilerlemleri gerektiğini gösterir.

Satıcıların Tüketici davranışlarını analiz edilerek, tüketicinin istekleri doğrultusunda pazarlama taktikleri ile nasıl ilerlemeleri gerektiğini anlamaları sosyal medyayının nimetlerinden faydalanmaları gerekmektedir.

Bu platformda Türkiye ve dünya genelinde kullanılan araçlar ile kolaylıkla  pazarlama yapabilir ve reklam verebilirsiniz. Bu sayede marka bilinirliğini arttırarak daha fazla kitleye ulaşma imkanı buluyorsunuz.

Sosyal medyanın satıcılar için diğer bir faydası ise hızlı ve reel iletişim  garantili satıştır. Ürün ve hizmetler için sorulan sorulara hızlı geri dönüş o müşteriyi kazanma konusunda avantaj sağlamatadır. Bunların dışında müşteri memnuniyeti ve şikayetlerine sağlıklı geri dönüşler sağlamak markanızın daha kolay tanınmasını sağlamakta ve firmanıza karşı güveni sağlamaktadır.

Müşteri memnuniyeti, olumlu yorumları ve etiketlemeleri de sizin tanınmanızı arttırıyor ve böylece daha çok satış sağlar.

Sosyal medyada takip ne kadar  artarsa, satış ve pazarlamada size geri dönüşleride o kadar etkin ve reel olacaktır. Bütün bunlar gümüzde işletmeler için sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu kanıtlamaktadır. Sizlerin doğru strateji ve içerikler ile dünyaya açılmanızı sağlar.