VBT YAZILIM HİSSELERİNİ HALKA AÇTI - AKASOFT Yazılım Geliştirme Dijital Reklam Ve Web Tasarım Ajansı

VBT YAZILIM HİSSELERİNİ HALKA AÇTI

blog-img

VBT YAZILIM HİSSELERİNİ HALKA AÇTI

2019 yılında Türkiye’de açıklanan en büyük 500 bilişim şirketleri sıralamasında “En Büyük 100 IT” ünvanını kazanan VBT halka açıldı.

1993 yılından bu yana Türkiye de bir çok kamu kurumu ve özel şirketlere yazılım konusunda çözümler üreten firma yine yenilikçi olduğunu kanıtlarcasına halka açılıyor.

VBT Yazılım halka arzı yoğun yatırımcı ilgisi sayesinde başarılı bir şekilde tamamladı. Hissesinin 8 milyon TL nominal kısmını, isse başına 12,48 liradan 5-6 Temmuz tarihlerin de halka sunuldu.

Yoğun ilgi gören bu organizasyon borsada VBTYZ koduyla işlem görecek.

“Bu süreçte şirketimize, bize inanan ve büyüme yolculuğumuzda bizimle olmayı seçen, şirketimizin ortağı olmayı tercih eden tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederim. Bundan sonraki her sürecimizde değerli yatırımcılarımızın bize verdiği güçle şirketimizi daha da ileriye taşıyacağız” diyen VBT Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Birol Başaran, “Halka arzdan elde edilen gelirin bir kısmını öncelikle yazılım sektöründe yer alan bir veya birkaç firmanın satın alınması veya ortak olunmasında kullanacağız. Diğer kısmıyla da Ar-Ge faaliyetlerimizin iyileştirilmesi için yeni bir Ar-Ge merkezi kurmayı ve İstanbul, Ankara, Adana, Londra’da bulunan ofislerimize ek olarak yurtiçinde ve yurtdışında yeni ofisler açmayı planlıyoruz. Yurtiçinde üniversitelerin bulunduğu büyük şehirler başta olmak üzere ve yurtdışında ise özellikle Avrupa, ABD ve Ortadoğu’ da olmak üzere ofis açmak için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuşmasına devam etti.

VBT Yazılım’ın halka arzı Metro Yatırım ve A1 Capital eş liderliğinde gerçekleşti. Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Kurumsal Finansmandan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgecan Fırıldak, VBT Yazılım A.Ş. gibi önemli bir şirketi Sermaye Piyasasına kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Aynı zaman da Özgecan Fırıldak, “Çağımızın en büyük katma değer üreten sektörlerinden yazılımın, Borsa İstanbul’un büyümesinde de öncü olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle VBT Yazılım’ın halka arz sürecinde katkıda bulunmaktan ötürü çok memnunuz. VBT Yazılım’a yoğun ilgi gösteren tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Aynı zamanda eş lider olan A1 Capital Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Terzi, “VBT Yazılım paylarına yatırımcılarımızdan yoğun bir ilgi oldu. A1 Capital olarak bu yılki üçüncü halka arzımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yatırımcılar ve sermaye piyasaları açısından doğru şirketlerin seçilerek sermaye piyasalarına kazandırılması hepimizin ortak amacı. Yatırımcıların da bu perspektifle halka arzlarımıza ilgi göstermesi bizleri gururlandırıyor. Bu ilgi nedeniyle başta tüm yatırımcılarımıza, sermaye piyasası kurumlarına ve çalışanlarına halka arz sürecinde verdikleri destek için teşekkürlerimizi sunarım” dedi.

Bu büyük yatırım sayesinde bir yandan büyüme hızını artıran VBT Yazılım bir yandan daİstanbul borsasına büyük katkıda bulunmuş oldu.