E- Ticaret Sitesi Teklif Kayıt Formu

e-Ticarete Başlamak İçin Formu Doldurun

Logo Tasarımı
Buradasınız: Anasayfa / Logo Tasarımı
Logo Tasarımı

Profesyonel Tasarım Hizmeti

Yazılı medyanın yerini toplumsal medyaya bırakmasıyla birlikte, “marka” terimi her zamankinden daha mühim bir duruma gelmiştir.

Logo ise, markaya ait tasarımı temsil eden en mühim görsel araçtır.

Markadan bahsedildiğinde hedef kitlenin aklına direk olarak marka logosu geliyorsa, o markanın başarı göstermiş ustalaşmış kimliğine dönüşüm olduğu söylenebilir.

Logo, mütevazi ve anlaşılabilir olmalıdır.

Logonuzu tasarlarken göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan ilk nokta, sadelik olmalı.

Logonun rahat anlaşılabilir olması, logoyu ilk bulan bireyin markanın neyle alakalı bulunduğunu anlayabilmesine ve bu halde de markanın doğru hedef kitlesine ulaşmasına destek olacaktır.

Logo, örneksiz ve özgün olmalıdır: Başarılı bir amblem, hiç başka bir markayı çağrıştırmamalıdır. Bu yüzden amblem tasarımına başlamadan ilkin kafanızdaki tasarımla alakalı küçük bir ön inceleme yapmanızda yarar var. Gerekirse bir gününüzü bu mevzuda yapacağınız ön araştırmaya ayırın ve markanıza ilişkin örneksiz bir Loso tasarlayın.

Logo, kurumsal hüviyet ile birebir örtüşmelidir: Yine tasarıma başlamadan ilkin, firmanızın etkinlik gösterdiği sektörü, sunmuş olduğu hizmet veya ürünleri gözünüzün önüne getirin.

Gerekirse bir not defterine amblem tasarımının hangi sınırlar içinde olacağını da yazabilirsiniz. Tasarım yaparken de bu notlarınızı kesinlikle gözünüzün önünde bulundurun.

Hazırladığınız bütün taslakları tutun: Daha ilkin çizmiş olduğunuz taslaklara ulaşın.

Eski zamanlara ilişkin fikirler, tasavvur aşamasında bir ihtimal de şu an asla bakmadığınız bir pencereden bakmanıza destek olabilir.

Daha ilkin asla müsait bulmadığınız bir taslak, size yeni amblem tasarımı mevzusunda esin verebilir.

Eskiz emek harcamaları hiç es geçmeyin: Yapmış olduğunuz incelemelerin arkasından direk bilgisayar başına oturmayın.

Öncelikle bir kâğıt kalem alın ve eskizçalışmasına başlayın.

Bu metot hem pratiktir bununla birlikte dijital ortamda gözünüzden kaçabilecek bilgileri ayrım etmenizi sağlar.

Eskiz emek harcamalar yardımıyla kurguyu daha huzurlu ve daha süratli bir halde çizebilirsiniz.

Eskiz emek harcamaları bilgisayar ortamına aktarın ve lüzumlu düzenlemeleri yapın: Logo tasarımınız için yapmış olduğunuz eskizleri düzenlemek, değişik boyutlar katabilmek ve üstünde oynama yapabilmek için Photoshop veya Illustrator şeklinde programlardan faydalanabilirsiniz.

Bu programlar yardımıyla tasarımı nitelik kaybı yaşamadan elektronik ortama aktarabilirsiniz. Logoda kullanacağınız makale tipi, okunaklı ve anlaşılır olmalıdır.

Özenle seçilmiş bir makale tipi, amblem tasarımının etkini kuvvetlendirmektedir.

Yazı tipi (font) seçiminde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta makale tipinin göze hoş gelmesi değil, okunaklı ve bariz olmasıdır.

Çok zayıf, oldukca süslü, gereğinden kalınca veya büyük makale tiplerinden uzak durun.

Gerekirse olumsuz alan kullanımından faydalanın: Negatif alan, ilk başta göze çarpmayan sadece dikkatli bir halde bakıldığında algılanan alandır.

Negatif alanın müessir bir halde kullanılması logonun başarısını artıracaktır.

Örneğin aşağıdaki logoda H harfi, aşağı ve yukarı yönlü ok işaretlerinin olumsuz alanında yer almaktadır. Logoda tercih edeceğiniz renkler, marka ile bütünleşebilmelidir.

Logo tasarımında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim öteki bir nokta ise logoda kullanacağınız renklerdir. Tercih edilecek renkler tasarıma hareket ve canlılık tesiri vermeli, logonun iletmek istediği bildiri ile bütünlük oluşturmalıdır.

 


Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın
G-366HFTGPRG